Zuzanna_Jezierska_photo

mgr Zuzanna Jezierska

trenerka TUS, edukatorka i naukowczyni społeczna w Gabinecie Psychologicznym ZAPRZYJAŹNIENI

Nazywam się Zuzanna Jezierska. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Amsterdamskim z tytułem naukowczyni społecznej oraz socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, nieprzerwanie pogłębiając moje zainteresowanie w temacie edukacji, metod nauczania i dzieciństwa. Jestem certyfikowaną trenerką umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży, posiadam certyfikat wykorzystywania klocków LEGO® w terapii, ukończyłam warsztaty z technik relaksacji oraz zdobyłam certyfikat instruktorki ZHP w stopniu przewodniczki. Uczestniczyłam również w licznych kursach i warsztatach związanych z pracą z dziećmi, wychowaniem młodych liderów i obywateli. Otrzymałam wyróżnienie w konkursie LEGO® Education na najlepszy scenariusz zajęć lekcyjnych z pracą konkursową o tytule: „Na placu budowy. Moja rola w grupie”.

Moje prace naukowe skupiają się na zagadnieniach grywalizacji i technologii używanych w szkołach podstawowych w atrakcyjnym i nowoczesnym nauczaniu, a także na temacie edukacji obywatelskiej w kontekście międzynarodowym. Interesuje mnie szczególnie, w jaki sposób indywidualne podejście edukatorów oraz autonomia osób uczniowskich podczas lekcji wpływają na wychowanie młodych obywateli świata. Swoje osiągnięcia naukowe prezentowałam na konferencjach zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, konsultując wyniki badań z doświadczonymi edukatorami i edukatorkami.

Już od 13 roku życia angażowałam się w działalność związaną z promocją czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, współpracując z ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom oraz organizując zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków. Ponadto, zaangażowałam się w organizację czasu wolnego dla młodszych koleżanek i kolegów oraz udzielałam się w licznych kołach wolontariackich, skupionych na pomocy dzieciom i młodzieży. W liceum oraz podczas studiów, pracowałam jako instruktorka ZHP, prowadząc zajęcia dla harcerzy i harcerek z zakresu liderstwa, pracy w grupach i wychowywania dzieci do obywatelskiej postawy. Na gruncie europejskim skupiłam się na wspieraniu dzieci i młodzieży w ramach pracy jako koordynatorka projektów społecznych w organizacji pozarządowej „Students for Children”. W ramach tego stanowiska selekcjonowałam, ewaluowałam i wspierałam aplikację lokalnych, zrównoważonych projektów skierowanych do szkół i uczniów w krajach takich jak Uganda, Kamerun, Indie czy Honduras. Obecnie pracuję także jako nauczycielka języka angielskiego z dziećmi od 3 roku życia, wykorzystując metodę imersyjnego zanurzenia się w języku.

Moim atutem jest swoboda w nawiązywaniu kontaktu z dzieckiem. Stawiam na doświadczenie w indywidualnym stawianiu priorytetów rozwojowych dla każdej osoby. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi bardzo dużo satysfakcji i radości – niesamowicie się cieszę, że swoje umiejętności mogę wykorzystać dla rozwoju dzieci, we współpracy z rodzicami i zespołem Gabinetu Psychologicznego Zaprzyjaźnieni.

W “Zaprzyjaźnionych” prowadzę treningi umiejętności społecznych skupiając się na programach dla młodszej i starszej młodzieży. Wspierając również zespoły kierujące terapią grup młodszych dzieci.