Zdjęcie Anna Seiffert

mgr Anna Seiffert

pedagog, trenerka TUS w Gabinecie Psychologicznym ZAPRZYJAŹNIENI

Nazywam się Anna Seiffert i jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o specjalizacji Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza i Społeczna. Ukończyłam również Studia Podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Posiadam uprawnienia Nauczyciela Pozytywnej Dyscypliny. Bliskie są mi także metody i techniki Krytycznego Myślenia. Ukończyłam szkolenie z Treningu Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży z wykorzystaniem metody LEGO® based Therapy.

Zawód nauczyciela jest moją pasją i powołaniem. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej z 17-letnim stażem i mam wiele szczęścia, że mogę robić to, co lubię. Nadrzędnym celem mojej pracy jest troska o powierzone mi dzieci. Wszelkie starania związane z wzbogacaniem własnego warsztatu pracy skierowane są na uzyskanie jak najlepszych efektów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Moje zawodowe motto brzmi: „Doceniam – nie oceniam”. W pracy z dziećmi chcę być drogowskazem i jednocześnie doradcą w poszukiwaniu wartości i rozwoju umiejętności ucznia. Wielokrotnie zachęcam dzieci do podejmowania wyzwań na miarę swoich możliwości. Wychodzę z założenia, że dziecko zachowuje się niewłaściwie, kiedy się źle czuje. Odczuwam satysfakcję, jeśli mogę dostrzec u dzieci zainteresowanie, ich ciekawość, sukcesy, postępy czy po prostu zmianę zachowania. Wiem, że wszyscy uczniowie mogą się uczyć i odnosić sukcesy, ale nie w ten sam sposób i nie tego samego dnia, a edukacja to nie napełnienie wiadra, ale rozpalenie ogniska.

W codziennej pracy wykorzystuję elementy Treningu Uważności zgodne z teorią Mindfulness dbając o dobrostan dzieci, poprawę ich zdolności koncentracji i wzajemnej życzliwości. Na zajęciach stosuję techniki relaksacji, jogę czy Uważność Małej Żabki. Wykorzystuję techniki oddechowe i pracę z ciałem, które pomagają dzieciom skupić się na „tu i teraz” i nabrać dystansu do odczuwanego niepokoju i zmartwień. Prywatnie jestem miłośniczką przyrody, dobrej kuchni, ciekawej książki oraz pozytywnego myślenia.

W ZAPRZYJAŹNIONYCH zajmuję się prowadzeniem najmłodszych grup treningu umiejętności społecznych metodą LEGO® based Therapy.