mgr Paweł Ziegenlaub

psychoterapeuta, pedagog, socjoterapeuta w Gabinecie Psychologicznym ZAPRZYJAŹNIENI

Nazywam się Paweł Ziegenlaub. Jestem psychoterapeutą w nurcie Analizy Transakcyjnej (w trakcie szkolenia), pedagogiem i socjoterapeutą.

Od 12 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, pomagając w trudnościach i wspierając ich w rozwoju. Jestem autorem i współtwórcą licznych projektów edukacyjno-kulturalnych oraz profilaktycznych.

Jestem absolwentem kierunków humanistycznych, terapeutycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Ukończyłem kursu TA 101 (akredytowany przez EATA oraz ITAA) oraz Studium Analizy Transakcyjnej. Obecnie uczę się w 4 letniej Szkole Psychoterapii w Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej.

Cenię sobie 9 lat współpracy z Pracownią Socjoterapeutyczną AMICI w Poznaniu, w której, w oparciu o autorskie programy, prowadziłem grupy socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży, szkołę dla rodziców, konsultacje indywidualne dla dzieci i dorosłych oraz współtworzyłem projekty profilaktyczne.

Miałem przyjemność pracować z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami na wszystkich etapach edukacyjnych: szkoła podstawowa, gimnazjum, technikum i liceum. Spotykaliśmy się podczas warsztatów grupowych, porad i konsultacji indywidualnych, w procesie psychoedukacyjnym, zajęć socjoterapeutycznych, autorskich projektów łączących profilaktykę i sztukę.

Inspiruje mnie i porusza odkrywanie zasobów w drugim, możliwości rozwoju i wsparcia. Ważny jest dla mnie człowiek w relacji, w której możemy odkrywać siebie w postawie Ja – ok, Ty – ok. Wspieram osoby, które chcą dokonać zmian w życiu, rozwijać się, zwiększyć świadomość funkcjonowania na płaszczyźnie zachowania, myśli, emocji oraz pragną budować satysfakcjonujące relacje. Pasjonuje mnie również praca grupowa, warsztatowa i projektowa, w której stawiam na wyobraźnię i wymianę doświadczeń.  

W swojej pracy odkrywania ludzi spoglądam na nich wielowymiarowo, stąd potrzeba ciągłego rozwoju w poszukiwaniu języka rozumienia siebie i innych. Edukacyjne doświadczenie wzbogaciłem o specjalności w zakresie: terapii pedagogicznej, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (kurs I i II stopnia), Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (kurs instruktorski – dr Detlef Kappert, Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen) oraz Pozytywnej Dyscypliny.

W ZAPRZYJAŹNIONYCH udzielam wsparcia dzieciom i nastolatkom oraz dorosłym, prowadzę również grupy rozwojowe i terapeutyczne. Zapraszam do kontaktu.

_DSC6937a — kopia_Easy-Resize.com